Next

Správy > NEXT Festival už aj na Islande!

NEXT Festival už aj na Islande!

V rámci projektu NOISS aj vďaka podpore z Grantov EHP už prvého októbra NEXT odprezentuje slovenskú, nórsku a islandskú experimentálnu hudbu v Reykjavíku. V spolupráci s islandským kolektívom RASK prinesú dramaturgovia NEXTu jednodňový festival, ktorý sa uskutoční v srdci Reykjavíku, v renomovanom hudobnom klube Mengi.

Počas minulého týždňa sa desať hudobníkov a umelcov z Islandu, Nórska a Slovenska zúčastnilo umeleckej rezidencie zameranej na improvizované umenie práve v klube Mengi. Umelci sa podelia o výsledok rezidencie na dvoch koncertoch v piatok 1. októbra so začiatkom o 18:00 a 21:00.  Predstavia sa Anna Čonková (SK), Ás Dís (IS), Daniel Meyer Grønvold (NO), Digital Sigga (IS), Erika Coyle (SK), Guoste Tamulynaite (NO), Heida Karine Johannesdottir (NO), Jakub Šulík ( SK), Ragnar Árni Ólafsson (IS), Örlygur Arnalds (IS) a to v rôznych kombináciách. V Mengi tak zaznie elektronika, vokálne aj akustické improvizácie.

NEXT Festival je súčasťou projektu NOISS (Nórsko – Island – Slovensko): Nová hudba pre nové publiká. Projekt NOISS získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska v sume 192 300 € prostredníctvom Grantov EHP. Projekt bol spolufinancovaný v sume 28 845 € z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu rozvoj publika, budovanie kapacít a nadnárodnej mobility propagujúcej hodnoty tvorivosti, umeleckej slobody a spolupráce v súčasnej avantgardnej hudbe.


Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe.

#SPOLOCNEzaDOBREnapady #eeagrants #NOISS

www.eeagrants.sk