Next

O nás

Info

Radikálne melódie, živelné improvizácie, neošúchané zvuky, originálne hudobné techniky a koncepty, akustické nástroje aj inovatívna elektronika, multimediálne projekty. Sedem dní inšpiratívnej hudby a zvukového umenia vyjadrujúceho dnešnú dobu.

NEXT Festival prezentuje a podporuje aktuálnu tvorbu umelcov z celého sveta, hrajúcich živú a inšpiratívnu súčasnú hudbu bez žánrových obmedzení. Názov symbolizuje spojenie výrazov “NEW & EXPERIMENTAL”, čo naznačuje dramaturgické smerovanie festivalu.

NEXT každý rok ponúka výber toho najzaujímavejšieho, čo sa na svetovej scéne deje, či už je to elektronická a inovatívna vážna hudba, improvizovaná hudba, avantgardný jazz, noise, ambient, experimentálny rock, ale aj konceptuálne projekty, multimediálne a interaktívne performance a ďalšie formy.

História

Už vyše 20 rokov vytvára prehliadka dynamicky sa vyvíjajúcich smerov a výrazných tvorivých osobností svetovej scény priestor pre prezentáciu aktuálneho hudobného diania slovenskému aj stredoeurópskemu publiku, pričom jedným z cieľov je tiež prepojiť osobnosti slovenskej hudobnej scény s medzinárodným kontextom. Program NEXTu preto predstavuje slovenských aj zahraničných hudobníkov a zvukových umelcov s dôrazom na inovatívnu dramaturgiu a umeleckú kvalitu.

Ľudia

Hlavný organizátor je Atrakt Art v spolupráci s A4 – Priestorom pre súčasnú kultúru.

Slávo Krekovič
Artistic Director

Andrej Chudý, Daniel Kordík
Programme Advisors

Juraj Hoppan
Promotion & Co-Curation

Beáta Seberíniová, Ľudovít Nápoký
Project Managers

Lucia Brngalová, Michaela Kaliská, Bielka Belošovičová
Production Managers

Mária Hejtmánková
Financial Manager

Robert Finkei
Visual Concept & Design

Jon Dujaka
Web Developer

Dáša Peštová
Web Content Editor

Kontakt

Napíšte nám:
info(at)nextfestival.sk
programme(at)nextfestival.sk
promo(at)nextfestival.sk

Partneri

Vznik tejto webstránky z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.